gallery/caseymoda logo1.1
gallery/caseymoda

Kore Cilt Bakım Rutini Açıkladı: 25 En İyi Kore Cilt Bakım Ürünleri

Kore cilt bakım ürünleri, bilimsel olarak etkili olduğu kanıtlanmış etken maddeler içeren ve geleneksel olarak her türlü yatıştırıcı faydaya sahip olduğu düşünülen Kore şifalı bitki özleri içeren yumuşak formüllerle, en iyilerinden bazılarıdır. Bilim ve geleneğin en güzel birleşimi!

Kore cilt bakım ürünlerinde en iyilerin en iyilerinin bir listesiyle her zaman olduğu gibi başlayacağız, ancak K-beauty rutininden ilham alan diğer ülkelerden bazı ürünler de önereceğiz. K-güzelliğinin gerçekte neyle ilgili olduğunu açıklayacağız ve trendin nereden geldiğini (eğer buna trend olarak söyleyebilirsek) nereden geldiğini konuşacağız.

Kore cilt bakımı rutininin belirli adımlarının ne olduğunu açıklamak için ürün olarak gideceğiz ve bunları sabahları ve geceleri kendi cildinize nasıl uygulayacağınızı anlamanıza yardımcı olacak. Ayrıca, cilt tipinize göre ürünleri nasıl seçeceğinizi açıklayacağız ve tahriş ve kırılmaları önleyebilmeniz için bazı güvenlik önerileri vereceğiz.

1. Belif Gerçek Kremalı Su Bombası

 

Süper nemlendirici jeller, cildi hemen hemen her cilt tipi için nemlendirmenin en iyi yollarından biridir, bu yüzden Kore güzelliğinde bu kadar temel bir maddedir. Bu nemlendirici jel, bol miktarda nemlendirici ile birlikte bitki özlerinin antioksidan bakımından zengin bir karışımı ile bir araya getirilerek cildi pürüzsüzleştirici bir etki vermek için bazı silikonlarla doludur.

 

2. Julep Parlaklığınızı Artırıcı Onarıcı Kuşburnu Tohumu Yüz Yağı

 

Yüz yağlarının, özellikle de ana madde olarak kuşburnu yağı ile sağladığı faydalar hakkında uzunca konuştuk, bu yüzden bunun bir favori olması hiç de şaşırtıcı değil. Kuşburnu çekirdeği yağı ile nemlendirici, serbest radikal hasarlarından korunma, cildi parlatma ve hatta cilt kuruluğuna yardım etme gibi tüm cilt tipleri için mükemmel bir ipeksi ve hafif yağ elde etmek için shea yağı esterlerini birleştirir! Hafif olduğundan, nemlendiricinize önceden, sonra veya karıştırılmış şekilde kullanabilirsiniz.

 

3. Sulwashoo İlk Bakım Aktive edici Serum

 

Kore cilt bakım ürünlerinin çok aşamalı felsefesine sadık kalarak, bu serum temizlemeden sonra cilde uygulanan ilk şeydir - bu doğru, tonik sonra gelir! Sakinleştirici ve yaşlanma karşıtı Kore bitki özleriyle birlikte pek çok nemlendirici içeren son derece nemlendirici bir serumdur. Uzun vadede cilde parlaklık ve biraz sıkılık kazandırmak içindir ve susuz kalmış ve olgunlaşan ciltler için kesinlikle idealdir.

 

4. Glow Tarif Karpuz Glow Uyku Maskesi

 

En eşsiz Kore güzellik ürünlerinden biri uyku maskesi. Uyku maskeleri, akşamları son bir adım olarak uygulanır, çünkü biz uyurken gece boyunca cildimiz yenilenir. Bu özel maske, gece boyunca cilde nem çekmek için kesinlikle hyaluronik asit ile doldurulur. Ayrıca, bazı besin bakımından zengin bitki özleri ile birlikte cildi nazikçe soymak için glikolik asit içerir. Herhangi bir cilt tipinin parlamasını artıracak yağsız bir formül.

 

5. COSRX Gelişmiş Salyangoz 96 Müsin Güç Özü

 

Bu eşsiz öz hakkında daha önce yazmıştım ve tekrar yazdığım için mutluyum! Salyangoz salgıları solmaz bir madde değildir - cildin nemini artırmak, yatıştırmak ve rengini geliştirmek için mükemmeldir. Özellikle salyangoz derisi gibi insan derisi için son derece koruyucu, onarılmasına ve nemlendirilmesine yardımcı oluyor, özellikle de hyaluronik asit ve pantenol içeren bu formülle.

 

6. Laneige Su Uyku Maskesi

 

Bu, diğer bazı saygın nemlendiricilerin yanı sıra hyaluronik asitle takviye edilmiş jel yapılı bir başka gece maskesidir. Geceleri uygularsınız ve sabahları pürüzsüz, nemli bir cilde uyanırsınız. Absorpsiyonu iyileştiren mineral zengini su ve bol miktarda vitamin zengini bitki özleri ile yapılır. Tüm cilt tipleri için mükemmel bir seçimdir.

 

7. Whal Myung Cilt İksiri

 

Bu özel Kore cilt bakım ürünü, bir miktar argan yağı ile takviye edilmiş likit bir dokuya sahip tonik ve öz arasında bir yere oturur. Tek başına çok nemlendiricidir karma ve kuru cilt tipleri için idealdir. Formülü bilgilendiren ve aynı zamanda önemli bir antioksidan içeriğe yol açan hanbang bitkisel geleneği sayesinde bitkisel bir kokusu vardır.

 

8.I dev care Disco Kitten maskesi

 

K-beauty ürünleri de kesinlikle işlevsel olmaktan çok eğlenceli olabilir ve bu maske kesinlikle bunu ispatlıyor. Bu parlak maskeyi cildinize uygulayın ve kuruması için 20 dakika verin. Daha sonra sertleşir ve hafifçe lastik bir doku alır ve o zaman onu soyup cildinizin pürüsüz bir hal aldığını görebilirsiniz.

 

Maske cildi parlatır ve hafifçe arındırır, birçok kullanıcı da sıkılaştırıcı etkisi hakkında çıldırır. Çoğu cilt tipleri için iyi sonuç vermektedir, ancak çok hassassanız veya aktif akne yaşıyorsanız, kaçınınız. Saçlarınızla veya kaşlarınızla temas etmemesi gerektiğini söylemeden geçmeyelim.

 

9.Sensitive BB krem

 

BB kremleri üzerine bir yazı yazdık, ancak bu Korece seçeneği daha yeni ve kesinlikle bir haberi hak ediyor. Bu BB krem, hafif-orta kaplama, nemli, ultra yumuşak, cilt bakım malzemeleri açısından zengin ve bazı ciddi güneş koruma gücüne sahip.

 

10. Cumartesi Cilt Şelalesi Buzulu Su Kremi

 

Bu Koreli cilt bakım ürününün adı cumartesi şelalesi, lüks ve ultra nemlendirici, cilt onarımı sağlayan bir nemlendiriciye uyan taze, serin bir hissi anında akla getiriyor. Hücre yenilenmesini ve bunun yanı sıra yatıştırıcı fermentleri ve koruyucu bitki özlerini içinde barındıran güçlü bir yaşlanma karşıtı peptid kompleksi ile yapılır. Formül, cildin olgunlaşmasına açık bir şekilde yönelik olmasına rağmen, aslında bir jel kremdir, böylece tüm cilt tipleri için yağlı hissettirmeden uygulanabilir.

 

11.Peach Lily Şeftali ve Lily Cam Cilt Arındırıcı Serum

 

Cam cilt, Güney Kore'de hızla yakalanan bir cümledir çünkü tıpkı cam gibi pürüzsüz ve parlak bir cilde işaret eder. Kore beauty cildi nemlendirmek ve beslemek için cilde uyum sağlayan cildi besleyici bileşenler vermeye odaklandığından, bu anlamlıdır.

 

Bu serum, gözeneklerin görünümünü azaltarak, cildi bir hyaluronik asit kompleksi ile nemlendirerek ve erken yaşlanma ile peptid ve niasinamid karışımıyla mücadele ederek cam cild görünümü vermeyi amaçlamaktadır. Birçok Kore güzellik rutininden ilham alan üründe olduğu gibi, bu serum tüm cilt tipleri için mükemmeldir.

12. Dr. Jart + Ceramidin

 

Bu, daha kalın bir dokuya sahip bulabileceğiniz birkaç Koreli cilt bakım ürününden biridir ve yine de en popülerlerinden biridir. Cildin bariyerinin düzgün çalışmasını sağlamak için optimal olduğu bilinen kolesterol, seramidler ve yağ asitleri karışımına sahip kalın bir kremdir, ayrıca Kore güzelliğinde çok sevilen bazı doğal özler ve süslü nemlendiriciler de içerir.

Bütün bu serumlar ve uygulamalardan sonra son kat olarak uygulanır. Normal ve kuru cilt tipleri için tavsiye edilirken, karma yağlı ciltlere sahip olanlar bile hoşuna gidiyor gibi görünmektedir ve çoğu için kırılmaya neden olmaz.

13.Egg mellow cream

 

Bu listedeki tüm jel nemlendiriciler sizi esnetiyorsa, K-beauty ürünlerinin kuru ciltler için daha zengin nemlendiriciler içerdiğini bilmek sizi mutlu edecektir! Niasinamid ve meyan kökü ekstresi gibi denenmiş ve gerçek yaşlanma karşıtı bazı maddeler içerir, ancak asıl önemli olan yumurta ekstraktlarının sıkılaştırıcı etkileridir. Yağlı ve sivilceli ciltler için önerilmez.

 

14. Klairs Midnight Blue Sakinleştirici Cilt Maskesi

 

Tabaka maskeleri K-beauty ürünlerinin en eğlenceli ürünlerinden biri olabilir, ancak cildi rahatlatmak, nemlendirmek ve beslemek için de oldukça etkilidir. Bu maske, bize özellikle sivilce eğilimli ciltler için yapılmış bir maske türü sağlar.

Anti-enflamatuar söğüt kabuğu özü ve cilt dökülmesinden çabuk kurtulmak için antibakteriyel çay ağacı yağı içerir. 

 

15. Skinfood Şeftali Sake Gözenek Serumu

 

İsmine rağmen, bu serum daha fazla cilt faydası olan bir astardır . Pirinç ferment filtratı ve şeftali özü ile yapılmış, her türlü aydınlatıcı ve koruyucu etkisine sahip bir formüldür, ancak onu özel yapan şey bu değildir!

 

Ciltteki yağ üretimini kontrol etmede dikkat çekici bir iş yapan ve yağ cildini soymayan veya kuruyan özel bir silikon karışımı ile yapılır. Makyajıdan hemen önce uygulamayı ve cildinizi ayarlamasına izin vermeyi unutmayın! Hızlı kuruyan, şaşırtıcı kokan ve özellikle yağlı cilde sahip olanlar için üretilmiş, sütlü bir serum şeklinde gelir.

 

16. Leaders Aquaringer Tedavi Maskesi

 

Kuru cilde sahip olanlar kesinlikle bu nemlendirici, yaşlanma karşıtı maskeyi çok sevecekler. Yaptığı pamuklu örtü yardımıyla mükemmel bir şekilde kapatılmış olan farklı nemlendiricilerden oluşan güçlü bir koleksiyon ile başka hiçbir şeye benzemez. Ayrıca cilt hücresi yenilenmesini iyileştirmek ve cildin genç görünmesini sağlamak için kolajen artırıcı peptitler içerir.

 

17. PureHeals Centella 65 Yeşil Çay Paketi

 

Özellikle sivilceli bir yüze sahipseniz Kızarıklığı gideren ve cilde bir destek veren hızlı ve rahatlatıcı bir çözümdür.

Buradaki ana bileşen, sağlam cilt iyileştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahip küçük yeşil bir bitkiden elde edilen bir özüt olan centella asiatica özüdür. Derin temizlik ve matlaştırıcı kaolin kili dokunuşu içerdiğinden, aşırı kuru hariç tüm cilt tipleri için mükemmel bir maskedir. 

 

18. Amorepacific Vintage

 

Tek bileşenli ürünler Kore cilt bakımında nadir değildir, çünkü katmanlama fikri birbiri ardına aktive olur, çok adımlı rutinler ile el ele gider. Bu özel öz, fermente edilmiş yeşil çay ekstraktından yapılır, bu nedenle yeşil çayın tüm yaşlanma karşıtı ve cildi yatıştırıcı özelliklerinin yanı sıra, probiyotik fermentlerin cildin onarılması ve nemlendirici özelliklerine sahiptir. Mantar sivilce olanların kaçınması gerekir, ancak duyarlılıkla ilgilenen herkes bu özü rutinlerine eklemekten büyük ölçüde faydalanabilir.

 

19.Glowing Chok Chok Parlayan Nemlendirici

 

Kuru ciltler için kullanılan bu basit nemlendirici, cildinizin nemli hissetmesine kesinlikle yardımcı olacaktır, çünkü cildinizde kuru cilt kombinasyonu olan herkes için uyum sağlayacak doğal yağlar ve nemlendiricilerden oluşan hoş bir karışım içerir.

 

20.SKIN&LAB

 

Kil maskeleri , Kore cilt bakımında nadiren görülür, ancak çok yaygın olmasa da. Bu kil maskesi örneklendiği gibi, Kore kil maskeleri bile hala birçok nemlendirici ve yatıştırıcı bileşen içermektedir.

Bu, sakinleştirici yulaf unu ve semizotu ekstraktına sahiptir. Buradaki derin temizlik kili, kaolin, bentonit ve Kanada kolloidal kil karışımıdır . Tabii ki yağlı ciltler ve tıkanmış gözenekler içindir ve her zaman bazı nemlendirme uygulamaları ile takip edilmelidir.

 

21.TRUE WATER

 

Bu hafif, jel bazlı nemlendirici, akılda yağlı bir cild görünümüne sahip olmasına rağmen, En sevdiğimiz yumuşak yaşlanma karşıtı bileşenleri, niasinamid ve hyaluronik asit ile birlikte sadece bir skuale dokunuşu içerir . Bir esansın veya serumun üzerine katlanması uygulanması kolay olur ve kuru cilde sahip olanlar yüz yağı veya daha ağır bir krem ile onu takip edebilir. 

 

22. Mamonde Gül Suyu Toneri

 

Kore cilt bakım rutini tamamen harika bir deneyime sahip olmakla ilgilidir ve birkaç şey güllerin güzel kokusunun yanı sıra bunu da sağlayabilir. Bu toner, nemlendirmeyi artıran ve sizi anında iyi bir havaya sokan çok miktarda gül özü ile yapılır. Aynı zamanda hidratlanacak butilen glikol içerir. Aksi takdirde, oldukça basittir - istediğiniz kadar katman uygulayabilirsiniz ve tüm markaların özleri ve serumu ile iyi bir şekilde eşleşir.​​​​​​​

23. Amorepacific Doğal Koruyucu Geniş Spektrumlu SPF 35 Güneş Koruyucu

 

35'in üzerinde bir SPF'ye sahip iyi bir güneşten koruyucu Kore cilt bakım rutininin önemli bir parçasıdır. Erken yaşlanmaya ve pigmentasyona karşı önleyici tedavidir ve ayrıca genel cilt sağlığı için de kritiktir. Bununla birlikte, K-beauty ürünlerinde beklenti, uygulandıktan hemen sonra cildin görünmesini ve güzel hissetmesini sağlamalarıdır; bu nedenle güneş koruyucuların yağsız ve nemlendirici olmaları gerekir.

Bu, kesinlikle cildi besleyen cildi zenginleştirmek için lotus ve bambu gibi sevimli bitkileri içinde barındıran ve koruyan hafif ama besleyici bir formülle tasarıya uyuyor.

 

24. Sulwhasoo Nazik Temizleme Köpüğü EX

 

Düşük pH'lı bir köpük temizleyici (cilt için optimize edilmiş hafif asitlik anlamına gelir), Kore cilt bakım rutinde kutsal bir kâsektir, çünkü cildi soymadan veya dengesini atmadan tam temizleme sağlar. Köpüklü temizleyiciler (özellikle Batı'da) cilt üzerinde sert ve kurudur, ancak bu muhteşem, sülfatsız temizleyicide durum böyle değildir! Tüm cilt tipleri için üretilmiştir, tek başına veya çift temizlemenin ikinci kısmı olarak kullanıldığında mükemmeldir.


25. TonyMoly Vital Vita 12 Sıkılaştırıcı Ampul

 

Tarihsel olarak sevimli ambalajda basit, düşük kaliteli ürünler bulundurduğu bilinen TonyMoly, kısa bir süre önce işleri cidden hızlandırdı, bu ampul en önemli örneklerden biriydi. Ampuller, güçlü bileşenlerle dolu, son derece aktif serumlardır.

Buradaki liste, özellikle farklı peptitler, adenosin ve birçok farklı vitaminle birlikte üstte niasinamid ile uzundur. Yaşlanma karşıtı cilt bakımını en iyi şekilde yapar ve K-beauty'daki yüksek güçlü bileşenlere doğru daha yeni bir geçişi temsil eder.