gallery/caseymoda logo1.1
gallery/caseymoda

Sonbahar / Kış 2019-2020 Aksesuar Trendleri

2019 sonbaharında ortaya çıkan mücevher trendleri, en uzun küpe çiftini kimin yapabileceğini görmek için bir rekabete yol açıyor ve bazı harika girişler oldu. Prabal Gurung'tan muhteşem küpeler için yapılmış bir inci halkalar zinciri. Küpeler altta sedef kaplı püsküller ile sonuçlandı ve neredeyse dirseğe ulaşacak kadar uzundu!

gallery/earring2809

Louis Vuitton'daki küpelerin çoğu aşırı olmasa da, büyük istisnalar, birkaç omuza kadar uzanan sahte tüy küpeydi. Bu eşsiz kreasyonlar sadece bir kulağa takıldı ve sonunda uzun bir gümüş uzunluğunda yapıldı, sonunda plastik gibi görünen şeylerden büyük tüy şeklinde bir kolye yapıldı.

Uzun küpeler Loewe'de benzersiz bir şekilde tutuluyordu - üstleri tokalı, kemer gibi görünen deri kayışlardan yapıldılar. Son olarak, en uzun olanı, Esteban Cortazar'ın kitabına dizine kadar sarkan elmas taklidi kaplı tek bir küpeydi!

Ekstra uzun küpeler eğlenceli olabilir, ancak çoğumuz için zarif ve keskin bir şekilde sarkan küpeler daha pratik olabilir. Uzun (ama fazla değil) ışıltılı iplerden veya metal damlalarından yapılan küpeler zamansız bir şekilde muhteşemdir ve hem gündüz görünümü hem de gece elbiseleriyle uyum sağlayabilirler.

Bu uzun, sarkan küpeler, Cushnie'deki güzel gece elbiseleri koleksiyonu için mükemmel bir seçim. Gümüş, tepesinde sadece küçük bir yıldırım şeklinde, onlar olabildiğince güzeldi. Gümüş, aynı zamanda basit ama güzel sarkan küpelerin uzun damlalar şeklinde olduğu Lemaire'de tercih edilen renkti.

Kulağı kaplayan küpeler

 

Küpeye bağlı 2019 kuyumculuk trendlerinin en büyüğü muhtemelen kulağı kaplayan küpeler. Bu, özellikle çekici bir zırh gibi görünen, kulak sarmalının büyük kısmını kaplayan küpeleri veya manşetleri ifade eder.

 

Prabal Gurung pistindeki küpelerin her biri öncekinden daha uzun ve daha büyüktü, bu yüzden kulağa tam olarak uyuyordu. Birkaç sarkan boncuklu zinciri olan incilerle dişli, bu kulak kelepçeleri renkli ve eğlenceliydi.

 

Altın, kanat şeklindeki küpeler, Lanvin'deki kulakların etrafına dolanacak küçük bir kelepçeyle, kulak memesi ve kulağın alt yarısı için bize yarı zırh veren küçük bir kelepçeyle şekillendirildi. Kulak zırhının en uç noktası, kulaklara benzemek için kalıplanmış altın parçaların modellerin kulaklarına uyum sağladığı Gucci'de sunuldu - daha kavramsal bir nesne hayal bile edemiyoruz.

Tek küpe

 

Bu moda ayında simetri gerekli değildi. Sadece bir küpeyi takmak 2019-2020 kuyumculuk trendlerinde sonbahar / kış simetrisinden kaçınmanın yollarından biriydi.

 

Tory Burch, taşlarla kaplı uzun küpeler yalnızca bir kulağa takılan modellerle, tek bir küpenin çok kadınsı olabileceğini kanıtladı. 3.1 Phillip Lim'de sergilenen küpelerin hepsi vardı, ancak en iyi örnek sadece bir küpeli modeldi.

Püsküllü küpeler

 

Püsküller, herhangi bir görünüme hafifçe yaşam tarzına bir vibe eklemenin eğlenceli bir yoludur, özellikle kafasını her iki tarafını küpeler şeklinde süslediklerinde. Püsküllü mücevherlerin her çeşit farklı stille pistlerde ortaya çıktığını ve çok yönlü olduklarını gösterdi.

 

Saint Laurent'deki boncuklu püsküller, daha koyu tonlu bir pist yarattı. Altın ve sarı renkte, püsküllü uzun kolyeler ve sarkan küpelerdeki mükemmel süslemelerdi. Lanvin'deki püsküllü küpeler, pistteki birkaç siyah ve beyaz giysiye eğlenceli renk tonları ekledi.

Elmas küpeler

 

El bileği, dekolte veya boynun kenarındaki bir basamaklı yapay zincirden daha çekici bir şey var mı? Bazı en lüks ve en çarpıcı sonbahar 2019 pist aksesuarları için yapılmış olan elmaslarla süslenmiş mücevherler.

 

Christian Siriano'da kalın bir gerdanlık kesinlikle parlak bir elmasla kaplıydı, alt kısmında da olsa bir tane elmas taklidi kaplı kayışı vardı.

Hem Paco Rabanne hem de Loewe'de modeller, ana süslemenin tabanını kaplayan, elmas taklidi kaplı saçaklı büyük küpeler takıyordu. Christopher Kane, Brandon Maxwell ve Esteban Cortazar bazı pırlantalarla dolu diğer pistlere sahipti.

gallery/paco-rabanne-earring

Stella McCartney

 

Stella McCartney parlak ve eğlenceli, aynı zamanda sürdürülebilir bir takı için puan alır. Daha önce upcycled ataşlı küpelerden bahsettik, ama aynı zamanda renkli lastik bantlarla süslenmiş kolyeleri sevdik ve daha yumuşak bir doku için etraflarında bükülmüş renkli artık ipliği olan halka küpeleri gördük.

Lanvin'de mücevherler estetiğe uyuyor; daha önce belirtilen renkli püskül küpelerin yanı sıra, bir Kuzey Afrika pazarından çıkarılmış olabilecek renkli bir kaide yerleştirilmiş madalyon küpeleri vardı. Ann Demeulemeester'deki boho-vibe da uzun tüylü kolyelere sahip bazı Americana ve çok sayıda hassas zincir içeriyordu.

Son olarak Jacquemus'ta omuzları kadar alçakta sarkan kare şeklinde süper boho-chic ahşap ve net küpeler gördük.

Karışık Küpe

 

Modellerin her bir kulağa farklı küpeler takması, 2019 kuyumculuk trendlerini asimetrik sonbaharda süslemenin harika bir yoludur, ancak mümkün olduğu kadar mücevherleri sergilemenin ve bir çift küpeli bir hikaye anlatmanın harika bir yolu olabilir.

Carolina Herrera'daki uyumsuz küpeler kesinlikle estetikle eşleşiyordu. Her iki küpe de altın renkte ve büyük bilye biçimli boncuklarla süslenmiştir, ancak bir tarafta boncuklar halkalardan ve diğer taraftan iki pim boyunca geçirilmiştir. Her şey Zimmermann'daki altınla ilgiliydi, çünkü modeller uyuşmayan kalın halkalar ya da zincir halka küpeler takıyorlardı.

Modeller 3.1 Phillip Lim’de iki küpeye takıldıklarında kafiye ya da sebep yoktu - bir tarafta iki u-şeklinden daha kısa, altın ve gümüş bir küp, diğer tarafında da uzun, sımsıkı gümüş bir küpe. Modellerin uyuşmayan küpeler taktığı diğer pistler arasında Givenchy, Adeam, Tory Burch ve Hellessy vardı.

gallery/9d23259295

Çember küpeler

 

Her mevsimde ne tür yeni çember küpeler kullanacağımızı görmek heyecan verici. 2019-2020 sonbahar / kış sezonu için takı trendleri çember küpeler basit ve zarif bir şeydi.

 

Ulla Johnson'daki halka çeşitliliği oldukça genişti, ancak metal renginin hiç kuşkusuz altın olmasına rağmen. Birden fazla halka bulunan mandallı küpelerden, sarkan boncuklar veya altın saçaklarla süslenmiş birkaç halka küpe modelleri gördük.

Zincirli kolyeler

 

2019 sonbaharındaki aksesuar trendlerinin bir parçası olarak ortaya çıkan tüm zincir çeşitlerini gördük, ancak favorilerimizden biri, farklı stilistlerin biraz vahşi olan tıknaz bir görünüm oluşturmak için farklı zincirleri bir araya getirmeleriydi.

Marni'de, gümüş ve altın renkli zincirler tek bir görünüme karıştırılmış, her bir kolye veya gerdanlık gerçekten dokulu bir etki için farklı şekillerde ve büyüklükte zincir bağlantılara sahip bir zincirdi.

Aşınmış R13 pist modelleri, zincir katmanları üzerine katmanlarla şekillendirildi. Zincir kolyelerin bazıları farklı takılarla süslenmiş, bazı durumlarda ise uzun inci halatlarıyla birleştirilerek vahşi bir görünüme kavuşmuştur.

Chanel'e olan çok zincirli görünüm biraz daha şıktı, tek bir kolye farklı zincirlerden oluşuyor ve uçlarında büyük asma taşları ile süsleniyordu. Modellerin çok zincirli mücevherlerle tasarlandığı diğer pistler Marine Serre, Nicole Miller, Alexander McQueen ve daha fazlasını içeriyordu.

 İnciler

 

İnciler olabildiğince hassas ve feminen olup, bunların bolca kullanılması 2019-2020 kuyumculuk trendlerinin en geleneksel sonbahar / kışlarından biri olarak göze çarpıyordu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, inciler en büyük Paris moda evlerinin daha burjuva koleksiyonlarında popülerdi.

Dior'da, olgun ama romantik bir koleksiyonu tamamlamak için, boynun alt kısmına sıkıca oturan basit inci kolyeler, bazı yapay elmas aplikler ile hafifçe süslendi. İnciler, sade burjuva koleksiyonuyla kusursuz bir şekilde geçen sevimli küçük saplama küpelerinde kullanıldıkları Celine'deki kadar ince idi.

Aksine, Chanel'de incilerin kullanımı konusunda kesinlikle hiçbir incelik yoktu. Kıymetli minik küreler tamamen süslü gerdanlıklar ve büyük asma küpeler ile kaplanmıştır. Ayrıca Givenchy, Emilia Wickstead, Adeam, Dolce ve Gabbana ve diğer birçok pistte sergilenen inciler gördük.