gallery/caseymoda logo1.1
gallery/caseymoda
gallery/sleeping5313

UYKU ÖNCESİ RUTİN'İNİZİ YENİLEMENİN YOLLARI HIZLI UYKUYA DALMAK İÇİN

Uyuyamamak, sadece sinir bozucu olmaktan çok daha fazlası olabilir, aslında sağlığınız için kötü olabilir.

Teorimizi teyit etmek, British Medical Journal tarafından yayınlanan bir araştırmadır. İsveç tıp üniversitesi Karolinska Enstitüsü'nde yürütülen çalışma, diğer şeylerin yanı sıra gürültünün de önemli bir uyku yoksunluğu faktörü olabileceğini gösteriyor.

 

gallery/wp30108475

Araştırmalar, büyük şehirlerde yaşamanın kilo alımına, kardiyovasküler riske ve diğer potansiyel sağlık sorunlarına ev sahipliği yapabileceğini göstermiştir. Karayolu trafiğinden, trenlerden ve uçaklardan gelen bir ses kombinasyonuna maruz kalmak, insanların metabolik ve kardiyovasküler fonksiyonlarını etkileyebilecek uyku düzenini parçalayarak en büyük riski oluşturmaktadır. 

1. YATMADAN ÖNCE DOĞRU YİYECEKLER YEYİN
Yulaf ezmesi

Kahvaltı seçiminiz olabilir, ama aslında yulaf ezmesi içindeki tahıllar sizi uykulu hissettiren insülin üretimini tetikler.

 

Badem

Bunlar, kalp ritminizi sabitlerken kas ve sinir işlevini doğal olarak azaltmaya yardımcı olan triptofan ve magnezyum içerirler.

 

Bal

Dikkat, kimyasal orexin kapatmak için yatmadan önce bir çay kaşığı alın.

 

Kiraz

Kiraz, uyumaya hazır olduğunda vücudunuzun serbest bıraktığı kimyasal olan harika bir melatonin kaynağıdır.

 

Bitter çikolata

En sevdiğin tatlıyı hala alabilirsin, sadece bitter olduğundan emin ol. Maalesef sütlü çikolata, uyarıcı dopamine dönüştürülen tirozin içerir. Bitter çikolata, vücudunuzu ve zihninizi rahatlatan serotonin içerir.

 

Muz

Muzdaki magnezyum ve potasyum kaslarınızı ve sinirlerinizi gevşetirken, B6 vitamini triptofanı daha da rahatlatmak için serotonine dönüştürür.

2.YATMADAN ÖNCEKİ ALIŞKANLIKLARINIZI DEĞİŞTİRİN 

Parlak ışıklardan kaçının. Akşam geç saatlerde, vücudunuz sizi uykulu kılan kimyasal melatonini serbest bırakır; ancak yalnızca çevrenizden doğru ipuçları alırsa.

Telefonuna bakma. Yatakta yatarken instagramı kontrol etmek cazip gelebilir, ancak mavi ışık uykuyu tetikleyen hormon olan melatonini engeller ve sirkadiyen ritimlerimizi bozar. Yatmadan 2 saat önce tüm elektronik cihazları kapatın ve rahat bir sandalyede kitap okumak gibi sakinleştirici bir şeyler yaparak beyninizi yavaşlatın.

Son olarak 19 ° C'nin uyumak için mükemmel bir sıcaklık olduğu bulundu.

Tüm bunlar daha iyi bir gece uykusu için çift camlı pencerelere yatırım yapmak için acil bir durum gibi gözüküyor, ancak bu çözümü geçememek, şimdiye kadarki en iyi uykunuzu almak için en son uyku rutinini elden geçirdik.